close
دانلود آهنگ جدید
نحوه اخذ درس دانش خانواده و معادل سازی درس جمعیت وتنظیم خانواده پیام نور
کانال تلگرام هایپرتمپ

نحوه اخذ درس دانش خانواده و معادل سازی درس جمعیت وتنظیم خانواده پیام نور

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور 98 (PNU98.IR) بنا به بخشنامه شماره 21/245281 مورخ 28 اسفندماه 91 وزارت علوم , تحقیقات وفناوری درس دانش خانواده و جمعیت از سال تحصیلی 92-93 به ارزش 2 واحد جایگزین درس جمعیت و تنظیم خانواده گردید.                   

جمعیت وتنظیم خانواده پیام نور.png

 

 دانشجویانی که درس جمعیت وتنظیم خانواده را قبلا اخذ کرده و گذرانده اند نیازی به اخذ درس دانش خانواده و جمعیت ندارند .

ضمنا در مورد دانشجویان ورودی 92 که درس جمعیت و تنظیم خانواده از دانشگاه قبلی دانشجو معادلسازی شده است به اطلاع می رساند درس جمعیت وتنظیم خانواده به ارزش 1 واحد از لیست دروس معادلسازی شده حذف گردیده و این دانشجویان موظفند درس دانش خانواده و جمعیت به ارزش 2 واحد را تا پایان سال تحصیل انتخاب و بگذرانند.

دانشجویان پیام نور در هر ترمی که باشند می توانند درس دانش خانواده و جمعیت را بگذرانند و هیچ محدودیتی در ترم اخذ این درس وجود ندارد.

 

دانشجویانی که قبلا درس 1 واحدی جمعیت و تنظیم خانواده را گذرانده اند و حال که این درس به صورت دانش خانواده و جمعیت 2 واحد ارائه شده است ، هیچ مشکلی ندارند و همان 1 واحدی برای آنها محاسبه می شود و از نظر تعداد واحدهای گذرانده در زمان فارغ التحصیلی نیز هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

به طور مثال اگر همه دانشجویان کارشناسی باید 22 واحد درس عمومی و معارف بگذرانند ، دانشجویانی که درس جمعیت و تنظیم خانواده را گذرانده اند ، تعداد واحد های دروس عمومی این افراد 21 واحد می باشد و از این نظر هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. (اگر تتعداد واحدهای گذرانده یک رشته مثلا 138 واحد درسی می باشد برای دانشجویانی که درس جمعیت و تنظیم خانواده را گذرانده اند تعداد واحد گذرانده انها 137 واحد محاسبه می شود)